Leírás és Paraméterek
MŰSZAKI ADATOK
- modell: PM-IMGT-250L
- tápellátás: 230 V / 50 Hz
- MIG / MAG teljesítményfelvétel: 10,6 kVA
- TIG-LIFT teljesítményfelvétel: 10 kVA
- MMA teljesítményfelvétel: 10 kVA
- hegesztési módszerek: MIG-MAG / MMA / LIFT-TIG
- MIG-MAG hegesztőáram tartomány: 40 - 250 [A]
- MMA hegesztőáram tartomány: 20-225 [A]
- TIG-LIFT hegesztőáram tartomány: 15-50 [A]
- hegesztőáram terhelhetősége 100%: (MIG-MAG - 193A)
- hegesztőáram terhelhetősége 60%: (MIG-MAG - 250 A)
- hegesztőáram terhelhetősége 100%: (MMA - 173 A)
- hegesztőáram terhelhetősége 60%: (MMA - 225 A)
- hegesztőáram terhelhetősége 100%: (TIG-LIFT - 173 A)
- hegesztőáram terhelhetősége 60%: (TIG-LIFT - 225 A)
- támogatott huzalátmérők: 0,6 / 0,8 / 1,0 [mm]
- támogatott elektródaátmérők: 1,6 mm - 5 mm
- üzemmódok: félautomata / kézi
- alátámasztott huzaltekercsek: max. 5 kg
- szigetelési osztály: F
- hálózatvédelem: 25 A (MIG), 32 A (MMA), 25 A (TIG-LIFT)
- védelmi szint: IP21S
- méretek: 45 x 22 x 36 [cm] (hosszúság / szélesség / magasság)
- nettó tömeg: 8,8 kg
FELSZERELÉS
- tömegtartó (-): 203 cm
- MMA elektródatartó (+): 214 cm
- EURO MIG / MAG fogantyú: 400 cm
- jelenlegi tip: 2x 0,8; 1x1,0 [mm]
- görgős (kétoldalas) tartóhuzal: 0,8 mm és 1,0 mm; U típusú
- hegesztő maszk
- ecset kalapáccsal
- lengyel nyelvű használati útmutató
MI A PM-IMGT-250L INVERTER MIGOMAT?
A POWERMAT PM-IMGT-250L félautomata hegesztőgép nagyon széles felhasználási körrel rendelkezik. Különféle anyagcsoportok hatékony hegesztését teszi lehetővé, széles anyagvastagság-tartományban. Az alkalmazott IGBT tranzisztorok jótékony hatást fejtenek ki az alacsonyabb villamosenergia-fogyasztásra, nagyobb interferencia- és feszültségeséssel szembeni ellenállásra, valamint jó ívkarakterisztikára.
A vezérlőpult most még könnyebben használható, és a kezelő gyorsan hozzáfér az összes funkcióhoz. Ez pozitív hatással van az üzemben az ergonómiára és a munka hatékonyságára .
A készülék elektronikája a kétféle tranzisztor előnyeit, a térhatású tranzisztorok egyszerű irányíthatóságát és a nagy áttörési feszültséget, valamint a bipoláris tranzisztorok kapcsolási sebességét ötvöző IGBT tranzisztorokra épül . A hegesztőáram nagyon stabil, ami tökéletes hegesztést garantál. Az IGBT technológiának köszönhetően a készülék könnyebb és energiatakarékosabb.
A PM-IMGT-250L modell egy automata hegesztőgép, amelynek kialakítása hatékony IGBT tranzisztorokon alapul . 2 átlátszó LCD kijelzővel van felszerelve, amelyek gombokkal jelzik az aktuális hegesztőáramot, amelyek közül az egyik egy funkcióválasztó gomb is. A Migomat hűtőventilátorral, elektronikus rendszerekkel és egyéb alkatrészekkel, valamint hőérzékelővel van felszerelve, amely megvédi a készüléket a túlmelegedéstől.
BEÉPÍTETT 3,3" TURBO VENTILÁTOR
A hatalmas csapágyas ventilátornak köszönhetően a gép nagyon gyorsan lehűl termikus túlterhelés esetén.
TELJESÍTMÉNY ÉS KÉPESSÉGEK
Az IGBT tranzisztoros technológia alkalmazásának köszönhetően a készülék hatásfoka eléri a 60%-ot.
Teljesen automatikus huzalelőtolás.
BEÉPÍTETT FUNKCIÓK, AMELYEK MEGKÖNNYÍTIK MUNKÁT
- A HOT START (automatikus), más néven melegindítás lehetővé teszi a hegesztőáram átmeneti növelését a hegesztő által beállított érték fölé. A HOT START akkor működik, amikor az ív meggyullad, és célja, hogy megakadályozza az elektróda hozzátapadását az anyaghoz. Nagy segítség az elektróda meggyújtásakor.
- Az ANTI STICK (automatikusan) lekapcsolja/minimalizálja a hegesztési feszültséget és áramot az elektróda és a hegesztett anyag közötti rövidzárlat esetén. ANTI STICK lehetővé teszi a hegesztő számára, hogy könnyebben eltávolítsa az elektródát.
- Az ARC FORCE (automatikus) stabilizálja az ívet, függetlenül annak hosszától. A funkcióértékek csökkentése lágy ívet és kisebb behatolási mélységet eredményez, míg a funkcióértékek növelése mélyebb behatolást és rövid ívhegesztés lehetőségét eredményezi. Az ARC FORCE funkció legmagasabb értékével lehetséges, hogy az elektródát az olvadt fém medencéjébe nyomjuk, és az anyagot átégetjük.
A KÉSZÜLÉK BEÁLLÍTÁSA
Hegesztési ívfeszültség:
Befolyásolja az ív stabilitását és a folyékony fém fröccsenésének mennyiségét. A hegesztést rövid (zárlatos) ívvel kell végezni. A túl magas ívfeszültség kevésbé stabil ívet, alacsonyabb rövidzárlati frekvenciát és több fröcskölést okoz. Állandó hegesztőáram és az elektródahuzal állandó előtolási sebessége mellett a feszültség értéke befolyásolja az ív hosszát és a varrat alakját. A feszültség csökkentése lerövidíti a hegesztési ívet, míg növelése meghosszabbítja az ívet. Ezzel szemben az ívhossz változása a hegesztőív feszültségének változásával jár együtt. A hegesztőív túlzott megnyúlása vagy megrövidülése instabil ívfényt és hegesztési hibák kialakulását okozhatja a varratban.
Hegesztési áram:
Ez a beállított feszültségtől, átmérőtől és huzalelőtolási sebességtől függ. A hegesztőáram értékét elsősorban az alapanyag vastagságától és kémiai összetételétől, a lefektetett gyöngyök számától, a hegesztési helyzettől és sebességtől függően választjuk ki.
LEGÚJABB GENERÁCIÓS IGBT KONVERTEREK
Ezt a hegesztőgépet a konkurens gépektől a legújabb generációs IGBT konverterek különböztetik meg, amelyek a készülék kis súlyát és nagy megbízhatóságát biztosítják.
A konverterben használt kiváló minőségű IGBT tranzisztorok sima hegesztést és a fröccsenések számának jelentős csökkentését teszik lehetővé.
SZÁLTÁTOLÓ RENDSZER
A 2 tekercses adagoló lehetővé teszi a hegesztőhuzal pontos adagolását, kiküszöbölve annak csúszását.
AZ ESZKÖZ MOBILITÁSA
A könnyű szerkezet stabil alumínium fogantyúval lehetővé teszi az egész készülék könnyű mozgatását.
MIG/MAG HEGESZTÉS
A MIG/MAG hegesztés az egyik legszélesebb körben alkalmazott hegesztési eljárás. De valójában mi is van mögötte? Minden a megfelelő védőgázok és töltőanyagok kiválasztásától függ, egészen a különböző típusú hegesztőívek tulajdonságaiig.
A MIG/MAG hegesztést fémívhegesztésnek is nevezik.
HOL ALKALMAZZA EZT A HEGESZTÉSI MÓDSZERT?
A MIG/MAG hegesztési eljárások rendkívül univerzálisan alkalmazhatók. Felhasználják többek között a fémfeldolgozó iparban, acélszerkezetek és tartályok építésében, a hajógyártásban és az autóiparban. A MIG/MAG eljárások különféle anyagokból készült, különböző vastagságú és geometriájú elemek hegesztését teszik lehetővé. A MIG hegesztés különösen alkalmas színesfémekhez: alumínium, magnézium, réz és titán. A MAG módszert elsősorban ötvözetlen, gyengén ötvözött és erősen ötvözött acélok hegesztésére alkalmazzák.
A MIG/MAG HEGESZTÉS ELŐNYEI:
- magas olvasztási hatékonyság,
- nincs gyorsasági,
- a hegesztőív könnyű begyulladása,
- jó alkalmasság gépesített és automatizált hegesztésre,
- nagy hegesztési sebesség jó hegesztési minőséggel,
- jó alkalmasság kényszer- és nehéz helyzetekben való használatra,
- a kötőanyagok alacsony költsége.
MMA HEGESZTÉS
A bevonatos elektródával végzett ívhegesztést MMA módszernek (Manual Arc Welding) is nevezik, és ez a legrégebbi és leguniverzálisabb ívhegesztési módszer.
Az MMA módszer bevonatos elektródát használ, amely egy tömörített bevonattal borított fémmagból áll. Az elektróda vége és a hegesztendő anyag között elektromos ív keletkezik. Az ív érintés hatására meggyullad az elektróda végének a hegesztett anyaghoz való hozzáérintésével. Az elektróda megolvad, és az olvadt elektróda cseppjei az íven keresztül a hegesztett fém olvadt medencéjébe kerülnek, és lehűlés után hegesztést képeznek. A hegesztő az elektródát olvadás közben a hegesztett tárgyhoz mozgatja, hogy állandó ívhosszt tartson fenn, és ezzel egyidejűleg az olvadó végét a hegesztési vonal mentén mozgatja. Az olvadó elektróda bevonat olyan gázokat bocsát ki, amelyek megvédik a folyékony fémet a légkör hatásától, majd megszilárdulva salakot képeznek a medence felületén, amely megvédi a megszilárdult hegesztési fémet a környezeti hatásoktól. Miután az elektródát elmozdítja a munkadarabtól, az elektromos ív leáll, és a hegesztési folyamat megszakad. Az egyik gyöngy lerakása után a salakot mechanikusan el kell távolítani.
Az alapvető különbség a többi hegesztési módszertől, hogy az MMA módszernél az elektróda rövidebb. A TIG-LIFT és MIG/MAG módszereknél az elektróda hossza változatlan marad, a fogantyú és a hegesztett elem közötti távolság pedig állandó. Az MMA módszernél az elektróda és a hegesztőmedence közötti állandó távolság megtartása érdekében az elektródatartót folyamatosan a hegesztendő elem felé kell mozgatni, ami azt jelenti, hogy a hegesztő szaktudása kiemelt szerepet kap.
TIG-LIFT HEGESZTÉS
A TIG-LIFT hegesztés olyan módszer , amely lehetővé teszi a legjobb minőségű hegesztések előállítását. A hegesztőív egy magas hőmérsékletnek ellenálló, nem olvadó volfrámelektróda és a munkadarab között világít. A módszer nevét adó inert gáz oxigénmentes atmoszférát hoz létre, és megakadályozza a kémiai reakciókat a folyékony hegesztőmedencében. Ez sima, egyenletes és pórusmentes illesztéseket eredményez. A kötőanyag adagolása kézzel vagy huzaladagolóból történik.
A TIG-LIFT hegesztés minden hegeszthető fémhez lehetséges. A legnagyobb felhasználási terület a rozsdamentes acélok és a színesfémek, például alumínium, réz és sárgaréz. A TIG-LIFT-et elsősorban hegesztési varratok gyökérmenetének elkészítésére használják, mivel a varratok tiszták és pórusmentesek, így jól bírják a dinamikus terhelést.